SEMPER FIDELIS POLONIAE

Forum sojuszu [RP] Polska

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2014-08-22 02:30:59

longinus

Senator

Zarejestrowany: 2014-08-21
Posty: 17
Punktów :   

nowe czasy - nowe wyzwania

Postanowiłem tutaj w ramach testowania forum podsumować toczoną od ponad 2 tygodni dyskusję i podzielić się moimi pomysłami na temat dalszego funkcjonowania soja, zasad awansu itp.

1. Jak wiemy wszyscy chwilowa abdykacja pure uwidoczniła wszystkim jak wielką robotę do tej pory wykonywał ciągnąc ten sojusz w górę i zachodzi potrzeba odciążenia generała poprzez podział obowiązków na większą liczbę  osób.

2. Podczas moich jednodniowych  - jakże nudnych - rządów (zwłaszcza, że zorientowałem się o co chodzi dopiero w połowie dnia ) padł pomysł stworzenia rady sojuszu, która zajęłaby się administracją i kreowaniem bieżącej polityki i wyznaczania nowych celów sojuszowi.

3. W toku naszych rozmów oraz tego co mi się udało podsłuchać wyłania się jeden obraz:
    a) mamy sporą grupę nieaktywnych graczy
    b) mamy grupę graczy stricte anglojęzycznych
    c) wszyscy się zgadzamy, że podział obowiązków musi być   
    d) obecne procedury awansu wymagają re-definicji
    e) brakuje definicji naszego głównego celu w grze
    f) brakuje miejsca żeby nasze ustalenia zostały spisane i weryfikowane

4. Wobec powyższego proponuję aby:
   
    a) przed wyrzuceniem nieaktywnych z soja spisać ich koordynaty i wpisać na listę farm na forum

    b) musimy się zastanowić, czy chcemy być sojuszem stricte polskojęzycznym i obcojęzyczni gracze będą   tylko marginesem, czy też otwieramy się szerzej ale wtedy to forum(lub inne) będzie musiało być dwujęzyczne lub tylko po angielsku...
    -  jak dla mnie trzymajmy się pierwszej opcji
    - potrzebna jest osoba do kontaktów z innymi

    c) jak dla mnie funkcyjnych nie może być zbyt dużo i muszą oni tworzyć tzw. małą rade, która zna wszystkie sekrety sojuszy i są wybierani przez generała, przykładowy skład małej rady:
    - król (generał)
    - królowa - mamy parytety to i Paula musi być
    - kanclerz - stosunki miedzy sojuszami
    - hetman wielki - organizujący wojowanie
    - kasztelan - osoba odpowiedzialna za forum w końcu i tak ma dostęp do wszystkiego
    - notarjusz/kronikarz - to dla mscibora - moderator forum
    - wojewoda - osoba odpowiedzialna za rekrutację
    - rotmistrz - osoba odpowiedzialna za obcojęzycznych graczy
+ ew. zastępcy

i najważniejsza sprawa - konieczne są przynajmniej dwie osoby z rady jako zastępcy (interrex) dysponujący czasem do zastępowania króla - bo moja nominacja jakkolwiek zaszczytna to nie była trafiona ze względu na mój deficyt czasu

   d) wobec redefinicji działania sojuszu konieczne są też nowe zasady:
   
    - król (generał) - wybierany w głosowaniu powszechnym
    - rada królewska (mała rada) - wybierana przez generała
    - senat - rada królewska plus członkowie sojuszu mający przynajmniej połowę puntów top 5 sojuszu (aktualizowane raz w tygodniu w niedzielę)
    - sejm - ogól graczy sojuszu
    - nieaktywność powyżej 1 tygodnia bez zgłoszenia do króla lub wpisaniu na forum kończy się usunięciem z sojuszu
    - postęp poniżej 100k tygodniowo bez uzasadnienia kończy się usunięciem z sojuszu

    - członek rady królewskiej  = lieutenant
    - senator = soldier

   e) naszym głównym celem powinna być dobra zabawa ale myślę że top 20 jest dla nas osiągalny i pamiętajmy, że im wyżej jesteśmy w rankingu tym mniej chętnych do podbierania nam surek

cele powinna wyznaczać rada królewska ew. senat

   f) proponuję do naszej dyskusji wykorzystać na razie to forum a potem jak canEX znajdzie lub stworzy coś nowego bez reklam to się może tak przeniesiemy

dobrze by było żeby forum było klimatyczne coś w mściborowym stylu stad też może dziwne nazwy funkcyjnych

i na koniec...

traktujcie mój wpis jako podsumowanie naszej dyskusji i czekam na uwagi dotyczące zarówno moich propozycji jak i forum...

i klikajcie na  ankietę - po uprzedniej rejestracji oczywiście:)

pozdrawiam,
long

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.chowanego-cs.pun.pl www.wiedzminbpf.pun.pl www.playmoviefree.pun.pl www.piekielni.pun.pl www.agroekonomia.pun.pl